בר דוד אברהם, משרד עורכי דין
הנרייטה סולד 8ב' באר שבע

ביטוח לאומי

אברהם בר דוד משרד עורכי דין

ביטוח לאומי וזכויותך

המוסד לביטוח לאומי אחראי על מימוש הזכויות החברתיות של אזרחי ישראל. תפקידו לספק קצבאות, תגמולים והטבות שונות במקרים של תאונות עבודה, כאשר אדם נפגע וחווה אובדן כושר עבודה באופן זמני או קבוע. קיים מגוון דרכים לקבלת ההטבות והגמלאות מהביטוח הלאומי: גמלאות לפרק זמן קצוב כאשר מדובר בנכות זמנית, גמלאות לכל החיים במקרים בהם נקבע שיעור הנכות על 20% ומעלה, מענק חד פעמי, שיקום מקצועי, קצבת נכות כללית, שירותים מיוחדים ועוד.

לדאבוננו, ישנם מקרים רבים בהם המוסד לביטוח לאומי מערים קשיים על המבוטחים, פועל לצמצום הפיצויים ולעיתים אף דוחה תביעות מבוטחים ואינו מאפשר להם לקבל את התגמולים וההטבות שהם דורשים. ההתנהלות מול הביטוח הלאומי עלולה להיות קשה ומתישה וכרוכה בביורוקרטיה רבה, והדברים נכונים ביתר שאת במקרים של מצוקה אמיתית אליה נקלע מבקש הזכויות כתוצאה מאירוע מזכה. הליך תביעת הזכויות הינו מורכב ולא פעם ארוך במיוחד. הדרך להתמודד בהצלחה במאבק מול הביטוח הלאומי, היא באמצעות פנייה לעורך דין המתמחה בדיני הביטוח הלאומי.

ניסיון של 15 שנה בתחום הביטוח הלאומי

אנו במשרד עורך הדין אברהם בר דוד, בעלי ניסיון של 15 שנה בתחום הביטוח הלאומי. לאורך השנים סייע משרדנו למאות לקוחות בניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, עד לקבלת מלוא הזכויות המגיעות להם.

אנו מתנהלים ישירות מול הביטוח הלאומי, ומלווים את הלקוחות שלנו לאורך כל הדרך. אין תיק אחד זהה למשנהו, ולכן כל תיק נבנה באופן אישי לכל לקוח ולקוח.

זכויותך אל מול ביטוח לאומי

מבוטחים רבים כלל אינם מודעים לזכויות המגיעות להם במקרים של אירועים המזכים בתגמולים מהביטוח הלאומי, לרבות זכויותיהם ביחס לשיעור הפיצויים, משמעות קביעת אחוזי הנכות בוועדות הרפואיות, הבדיקות הרפואיות להן הם זכאים ולאילו גורמים רפואיים עליהם לפנות. כך למשל, מבוטחים רבים אינם מודעים כי למבוטחים ישנה הזכות לשכור את שירותיו של עורך דין שייצג אותם בוועדות הרפואיות ויטען עבורם מול גורמי המקצוע היושבים בוועדה. חוסר הידע הזה, עלול להיות בעוכריהם של אותם מבוטחים ולהוביל לפגיעה בזכויותיהם. בשל כך, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר יסייע כבר בראשית הליך התביעה מול הביטוח הלאומי.

התנהלות מול ביטוח לאומי

על סמך הניסיון והידע הרב שצברנו במהלך השנים, אנו מנחים את לקוחותינו כיצד להתנהל בכל אחד משלבי הליך התביעה מול הביטוח הלאומי, מפנים אותם לביצוע בדיקות רפואיות נדרשות, מלווים אותם בוועדות הרפואיות ובשלבי הערעור בבתי הדין ככל שיש בכך צורך. אנו פועלים ללא לאות על מנת למקסם את הזכאות של לקוחותינו לפיצויים וליתר הזכויות המוקנות להם מכוח הדין, על מנת שיוכלו לחיות בכבוד וברווחה כלכלית. 

ליווי צמוד ללקוחותינו בכל שלבי ההליך המשפטי